МЕНЮ

Друкувати Електронна адреса
 • Що таке мапа для OziExplorer
 • Сканування мапи
 • Який метод прив'язки використовувати
 • Налаштування прив'язки мапи
 • Визначення точок прив'язки
 • Введення координат точок прив'язки
 • Маркери кутів
 • Підтримувані формати графіки
 • Опції
 • Використання поліномної прив'язки
 • Пареметри режиму moving map
 • Що таке мапа для OziExplorer

  Мапа в OziExplorer - це графічний образ який прив'язаний до сітки координат. Можна використовувати будь-який піксель образу для прив'язки. Коли ви прив'язуєте карту OziExplorer  створює файл прив'язки (.map), що містить інформацію про систему координат в якій прив'язаний файл, координати прив'заних пікселів та посилання на файл мапи.

  Сканування мапи

  Відскановані мапи України можна взяти тут. Якщо немає потрібної області, то сканувати мапу доведеться самостійно.

  Скануйте мапу з роздільною здатністю 300dpi і колірністю 24 біта на піксель. При зменшенні роздільної здатності, або колірності виникатимуть проблеми з конвертацією у формат ozf.

  Якщо ви користуєтеся незареєстрованою версією OziExplorer, то можете прив'язувати мапи на яких лінії сітки НЕ мають вигинів.

  Збережіть відсканований лист у формат BMP (якщо у вас незареєстрована версія), або TIF, JPG, PNG або інший формат з підтримуваних (рекомендую давати імена файлів відповідно до номенклатурної сітки).

  Ви повинні знати точні координати як мінімум двох точок на листі поблизу кутів мапи.

  У меню File виберіть команду Load and Calibrate Bitmap (завантажити і прив'язати растр).

  Задайте ім'я мапи (рекомендую давати імена мапам у відповідності з номенклатурною сіткою).

  Задайте сітку координат для мапи (в незареєстрованій версії використовується ТІЛЬКИ WGS84).

  Який метод прив'язки використовувати

  Метод калібровки залежить від проекції мапи.

  Незареєстрована версія може працювати тільки з 2 точками прив'язки тому лінії широти і довготи повинні йти паралельно межам екрану. Інакше взагалі прив'язати не вийде.

  Прив'язка по 3 точкам використовує аффіне перетворення для обчислення коефіцієнтів прив'язки. Це лінійна трансформація і працює з будь-якими мапами, але лінії меж мапи повинні бути прямими. Як приклад, викривлені лінії можуть фактично стати прямими, якщо використовувати проекцію і прив'язку у поперечній проекції Меркатора (Transverse Mercator projection).

  Привязка по 4,5,6 точкам використовує для трансформації вирівнювання методом найменших квадратів в рамках аффінного перетворення. Метод використовується для повернених або викривлених мап.

  Привязка по 7 і більше точкам Використовується для кривих мап або мап великих ділянок місцевості, на яких помітно викривлення ліній сітки координат.

  Якщо після прив'язки мапи треки і точки з GPS пристрою опинилися не там де повинні бути, це означає що ви не точно прив'язали мапу. Спробуйте переприв'язати, або задіяти більшу кількість точок для прив'язки.

  Якщо у вас мапа викривленими лініями сітки і ви не впевнені в тому, яка проекція використовується - спробуйте в першу чергу поперечну проекцію Меркатора. Це проекція найчастіше використовується для топокарт.

  Налаштування прив'язки мапи

   

  Закладки

  Setup - вікно властивостей

   

  Point 1, Point 2, ..... Point 9 - вікна властивостей дев'яти точок прив'язки. Переміщення - стрілками вверх вікна.

  Кнопки

  Projection Setup - якщо заборонена, то нічого вводити не треба. Якщо дозволена (залежить від типу сітки координат), необхідно ввести потрібні параметри.

  Options - см. Опції.

  Show/Hide Corner markers.

  Багато карт мають рамку навколо фактичної мапи. OziExplorer може використовувати ці лінії для переходу  на інші мапи в режимі moving map. Для цього ви повинні виставити мітки кутів мапи у відповідні положення на кути мапи.

  Маркери кутів за замовчуванням встановлюється в кути образу карти. І якщо ваша мапа без рамки, то немає потреби їх рухати.

  Щоб розташувати маркери кутів:

  1. Натисніть кнопку "Display Corner Markers" і на мапі по кутах з'являться маркери

  2. Перемістіться по мапі до кута. Перетягніть мишею маркер кута в потрібну позицію

  3. Виконайте це для кожного кута

  4. Збережіть мапу для збереження розміщення маркерів

  Show Cursor Zoom Window - Показує вікно "збільшеня під курсором".

  Show MapView Window - показує вікно швидкої навігації по мапі.

  Поля

  Map Name - ім'я мапи для даного листа (будет відображатися в заголовку программы).

  Map Datum - система координат мапи повинна співпадати з тією сіткою координат, в якій знаходяться точки прив'язки, для точності. Якщо система координат задана не правильно, будь-які дані отримані з GPS будуть відображатись з помилкою.

  Mag Var - магнітна відміна (вказується на полях карти - див. малюнок) В даному випадку відміна 11°42`.

  Map Projection - вибір проекції мапи або сітки

  Тільки в зареєстрованій версії. Незареєстрована версія OziExplorer вміє працювати тільки з прив'язкою по 2-х точках в проекції Latitude/Longitude.

  Проекція мапи дозволяє визначити метод прив'язки і/або основну систему координат. Зазвичай це пишеться на мапі. Більшість топомап зроблена в поперечній проекції Меркатора (Transverse Mercator), а морські мапи в проекції Меркатора (Mercator).

  Список, позначений Map Projection дозволяє вибрати одну з підтримуваних проекцій.

  Якщо ви використовуєте карту зі стандартною проекцією, то всі параметри вже закладені в програму.

  Визначення точок прив'язки

   

   

  Поля

  Image Coordinates (X,Y) - координати пікселя точки прив'язки.

  Degrees & Mins

  Lat - широта точки прив'язки (вказана на полях мапи - малюнок: 67°50`).

  Long - довгота точки прив'язки (вказана на полях карти - малюнок: 34°00`).

  Grid Coordinates Сітка координат (в даному випадку це UTM проте ви можете задати будь-яку іншу сітку в опціях Map Projection)

  Zone - зона, використовувана координатною сіткою. Потрібне для сіток UTM, British National Grid і Irish Grid.

  N/S - координати щодо екватора. В основному потрібне для UTM.

  Easting - координати в напрямі схід/захід.

  Northing - координати в напрямі північ/південь.

  Примітки:

  Коли використовуються скановані мапи, краї іноді розмиті, проте це краще, ніж не мати точок прив'язки поблизу країв мапи.

  Прив'язка по 2 точкам - 2 точки можна поставити куди завгодно, але переважно їх ставити якнайдалі одна від одної на листі. Не ставте їх на одній вертикальній або горизонтальній лінії.

  Прив'язка по 3 точкам - (тільки в зареєстрованій версії) 3 точки можна поставити куди завгодно, але переважно їх ставлять якнайдалі одна від одної на листі. Не ставте навіть дві з них по одній вертикальній або горизонтальній лінії.

  Прив'язка по 4 точкам - (тільки в зареєстрованій версії) 4 точки можна поставити куди завгодно, але переважно їх ставлять якнайдалі одна від одної на листі. Переконайтеся, що точки добрі рознесені одна від одної по всій мапі.

  Введення координат точок прив'язки

  Для будь-якої точки ви можете визначити її координати. Причому частина точок може бути з координатами широта/довгота, а частина мати координати у визначеній в налаштуваннях сітки.

  Система координат змінюється залежно від вибору зі списку Map Projection. Якщо немає стандартної проекції, то по замовчуванні буде UTM.

  Коли вводите координати, не використовуйте від'ємні величини, використовуйте N/S і E/W для визначення сектора півкулі, в якій знаходиться мапа.

  Деякі системи координат використовують Зони (Zone), ви повинні її ввести. Система UTM використовує позначення зони що складається з номера і букви. Потрібен тільки номер, букву ввести не можна.

  Натисніть на закладку Point 1. Встановіть перехрестя над точкою з відомими координатами і натисніть ліву кнопку. Координати встановленої точки вводяться у відповідних полях.

  Натисніть на закладку Point 2. Встановіть перехрестя над точкою з відомими координатами і натисніть ліву кнопку. Координати встановленої точки вводяться у відповідних полях.

  Інші точки (3..9) задаються аналогічно.

  Точка прив'язки може бути виключена з прив'язки. Для цього приберіть мітку з поля поряд з координатами x/y.

  Натисніть кнопку Save і введіть ім'я файлу, розширення - MAP (тільки). Файл прив'язки містить ім'я карти, координати точок прив'язки, а також шлях до файлу мапи. Пізніше в цьому файлі зберігатиметься інформація Коментарів(Comments) і Заміток(Features).

  Для завантаження мапи використовуйте команду Load Map File з меню Load.

  Примітки: шлях до файлу з мапи знаходиться у файлі прив'язки. Якщо ви перемістите файл мапи і спробуєте завантажити цю мапу, то нічого у вас не вийде. А також вас запитають про те куди ви поділи мапу і чи не бажаєте вказати місце, в яке її перемістили.

  Підтримувані графічні формати відсканованих мап

  Безкоштовна версія вміє працювати тільки з BMP.

  Повна версія уміє працювати з форматами BMP, JPG, PNG  проте зазвичай це TIFF.

  Формат файлів TIFF:

  • Scanlines must be arranged in strips (not tiles), preferably 1 scanline per strip.

  • 256 colors or 256 GrayScale (8 bit) , 16 color (4 bit) , 2 color (B&W)(1 bit) - 16 bit and 24 bit color are not supported.

  • Packbits is the only compression method supported for color images, FAX CCITT 3 can be used for 1 bit (B&W) images.

  Формат  PNG (Portable Network Graphics) з високою компресією (порівнянно з GIF) Щоб використовувати цей формат ви повинні мати бібліотеку LPNG.DLL у каталозі з Oziexplorer.

  Для Заміток формат картинок може бути BMP або JPG.

  GIF і TIF-LZW не підтримуються в даний момент через проблеми з ліцензією.

  Опції

   

   

  Приєднання файлів до мапи

  Приєднання треків

  Ви можете приєднати трек до будь-якої мапи, щоб він автоматично завантажувався разом з нею. Одного разу завантажений, він  постійно відображається на мапі і не зникає, як звичайні треки, коли вимкнена кнопка Show Track.

  Файли треків, які ви приєднуєте - це звичайні треки, створені вручну або викачані з GPS. Колір і ширина трека задаються у вікні Track Control.

  Як приєднати трек до мапи

  1. Якщо мапа вже завантажена, натисніть Check Calibration of Map в меню File

  2. Натисніть кнопку Options у фреймі прив'язки - буде відображений діалог Map Advanced Options

  3. Натисніть кнопку Open Folder

  4. Виберіть потрібний .plt файл - його назва буде показано у вікні

  5. Натисніть кнопку Add, щоб додати вибраний трек у список

  6. Повторюйте кроки 3-5 для всіх потрібних треків. Можна приєднати до 50 треків до мапи

  7. Натисніть кнопку Close

  8. Натисніть кнопку Save щоб зберегти мапи з тим або іншим ім'ям

  Обмеження :

  • Можна приєднати до 50 треків

  • Приєднання великої кількості треків з великим числом точок сильно гальмує систему

  Використання:

  • Приєднані треки можуть показувати нові дороги, ненамальовані намапі

  • Ви можете створювати треки у вигляді геометричних фігур для заміток (новий заповідник позначити, або військову частину)

  • Треки, позначені як Небезпечні зони (Alarm Zones) виконують особливі функції коли використовується режим moving map.

  Приєднання файлів даних до мап

  Коли ви приєднуєте файли (POI, примітки), то можна приєднати лише по одному кожного. Програма дозволить вам приєднати декілька файлів, але в дійсності буде приєднаний тільки перший кожного типу. Однак якщо в конфігурації стоїть параметр Keep Map Objects (waypoints events і routes) у опціях Map Load, то ці файли завантажуватимуться тоді коли немає інших об'єктів в пам'яті.

  Навіть якщо параметр Keep Map Objects включений то коли ви завантажуєте нову мапу то можливість приєднання файлів даних все одно залишається вельми корисною.

  Використання поліномной прив'язки мап

  Щоб використовувати цю опцію, ви повинні знати координати 7 або більш за точок.

  Якщо включена ця опція, OziExplorer використовує поліномне обчислення другого порядку. Це дозволяє прив'язувати мапу з видимими спотвореннями сітки. Також використовується для мап з невідомою проекцією.

  Обмеження - використання поліномної прив'язки на істинно лінійних мапах може привести до непередбачуваних результатів.

  Параметри режиму Moving Map (Рух по мапі)

  Include in Moving Map - якщо ви поставили галку то дана мапа перевірятиметься в режимі moving map, коли досягнутий край поточної мапи то програма намагається знайти чергову мапу. Для деяких мап не варто включати дану опцію. Наприклад для карти світу.

  За матеріалами з сайту realbiker.ru
  Створення і прив'язка мап в OziExplorer | Робота з мапами

  МЕНЮ

  Друзі

  Програми з українським інтерфейсом Відпочинок в Яремчі

  opium.lviv.ua Пиши українською

  https://casino-avtomati-onlain.com/ лучшее казино||Zazor поможет открыть любой 24 biz сайт автопродаж в Москве
  Друкувати Електронна адреса

  Топографічна мапа Карпат / Carpathian Topo MapПроект, присвячений створенню векторної мапи Карпат для використання в GPS навігаторах Garmin

  Всі хто має бажання долучитись до створення мапи або допомогти матеріалами пишіть на пошту або у форумі.

  Оновлено від 22.08.2013 р.

   

   

  Навігація з допомогою GPS і паперової мапи

  Використання побутових портативних супутникових навігаторів системи GPS все більш входить в наше життя. Втім, користування цим маленьким приладом може викликати складнощі початківців, а деякі корисні функції можуть виявитися невживаними. У цій статті я хочу поділитися деякими прийомами, які можуть допомогти в практичному застосуванні.  ...

  Більше

  Причини виникнення помилок в навігаторі

  News image

  Численні чинники можуть понижувати точність GPS приймачів. З низхідної проекції (від орбіти до рівня землі), ці чинники можна розмістити в наступному порядку: Помилки ефемериди: Помилки ефемериди трапляються коли супутники не коректно передають дані про своє точне знаходження на орбіті. Стан іоносфери: Іоносфера знаходиться на висоті 43-50 миль над Землею і простягається на сотні миль. Сигнал від супутників проходячи через іоносферу сповільнюється в середовищі плазми (газ низької щільності). Хоча GPS приймачі намагаються врахувати цю затримку, проте несподівана активність плазми може внести помилки в розрахунки. Стан тропосфери: Тропосфера, найнижчий шар атмосфери Землі і простягається від землі до висоти 11 миль. Коливання температури, тиску і вологості можуть викликати зміни в швидкості руху сигналу, тим самим вносячи незначні помилки у точність визначення координат....

  Більше

  BirdsEye Зображення з супутника

  News image

  Після появи можливості використовувати у навігаційних пристроях растрових мап (Garmin Custom Maps), Garmin презентував новий продукт - BirdsEye. Сервіс, за 29,99 $ на рік, дає можливість без будь-яких обмежень  завантажувати в навігаційний пристрій супутникові зображення.Ймовірно, що Garmin використовує матеріал Digtal Globe або Google Maps, відповідно і з доступним на даний час покриттям, яке ще не охоплює повністю територію Україні, і зокрема територію Карпат.Відсутність обмежень, які присутні при використання Custom Maps на розмір файлів і кількість тайлів, роблять цей сервіс доволі привабливим. Завантажені мапи заблоковані і можуть бути використанні тільки на одному пристрої. Мапи можна завантажувати, як на картку пам'яті так і у внутрішню пам'ять навігатора. Сервіс сумісний з моделями Garmin Colorado, Dakota і Oregon. Серед недоліків: це низька швидкість завантаження фрагментів мапи (~ 10 кб) і відсутність можливості повторно працювати на ПК з раніше викачаною мапою. Тобто, ви її можете викачати і зберегти на навігатор. Але в майбутньому працювати з викачаним кешом на ПК не вийде, потрібно буде знову завантажувати, що зважаючи на незначну швикість віддачі буде довгувато.Для роботи з сервісом потрібно: ПЗ BaseCamp™ (версії 3.0.0 або пізнішу) PC Windows® XP SP3 або новішу 1 GB RAM дислей принаймі 1024 x 768 px USB порт доступ до інтернет-мережі Mac® Будб-яку Intel-based чи PowerPC G4 чи пізнішу Mac OS* OS X 10.5.8 or later 1 GB RAM дисплей принаймі 1024 x 768 px USB порт доступ до інтернет-мережі...

  Більше

  SendMap

    Для завантаження мап в пристрій широко використовують програми MapSource та SendMap. Хоча програмі MapSource віддають більше переваги, проте і SendMap не втрачає своїх прихильників. ...

  Більше

  Використання растрових мап в GPS пристроях Garmin

  Роботу з растровими мапами підтримують навігатори Garmin серій Colorado, Oregon, Dakota, GPSMAP 62 та GPSMAP 7...

  Більше

  Автоматична обрізка полів мап

  При "склеюванні" мап виникає необхідність у обрізці полів. Якщо мапа одна, то це зробити не складно, а якщо необхідно склеїти кілька, то завдання ускладюється....

  Більше
  -
  +
  6
  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Каталог украинских интернет-магазинов


   
  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Каталог украинских интернет-магазинов