Подорожі с. Мислівка - г. Великий Пустошак - хр. Аршиця (г. Горган Ілемський - г. Верх-Менчілин) - с. Осмолода

МЕНЮ

$170.00с. Мислівка - г. Великий Пустошак - хр. Аршиця (г. Горган Ілемський - г. Верх-Менчілин) - с. Осмолода Друкувати Електронна адреса

  • Протяжність маршруту - 36 км
  • Тривалість - 3 дні

На носі "травневі свята", а отже і достатня кількість вихідних, щоб неквапно провести час у Карпатах. Глянувши на мапу, в уяві відразу намалювалася нитка маршруту: с. Мислівка (650 м) - г. Великий Пустошак (1423 м) - г. Горган Ілемський (1587 м) - г. Верхня Слубушниця (1561 м) - г. Верхній Менчіл (1553 м) - г. Нередів (1553 м) - с. Осмолода. Орієнтовна протяжність 35 км. Те що треба для 3-денної прогулянки. Не бентежила і відсутність стежок на мапі після г. Горган Ілемський, це навіть додавало своєрідної загадковості, мовляв "по стежках кожен може, а при їх відсутності? :)". І все би було Ok, якби гребінь не вкривало чагарникове криволісся з сосни гірської, але про це далі...

За місяць до планованої події взявся за підготовку мапи для GPS навігатора, опрацьовував наявні в мережі картографічні матеріали, збирав треки району, в який планувався похід.

Ось все вже і готово, провели логістику добирання до вихідної точки маршруту та назад, додому. Склали речі до рюкзака і вперед.

Зупинюсь трохи на добиранні до с. Мислівка, власне не до самого села, а до повороту ліворуч (за 300 м до знаку населеного пункту Мислівка) з траси Долина - Хуст, звідки і розпочинається маршрут. Орієнтиром може бути вказівник до готельно-відпочинкового комплексу "Ведмідь".

Варіанти добирання:

Автобусами, ранішні рейси з м. Долина: (деякі рейси можна уточнити на сайті www.bus.com.ua)

Долина - Мслівка         8:35 (не впевнений)

Львів - Виногорадово 10:25 (може і не приїхати)

Львів - Хуст                     11:50

Або, як в нашому випадку і сталося, знайти таксі. Ціни звичайно сильно коливаються у різних таксистів, але нам вдалося знайти дві машини, які нас (7-ро) чоловік завезли за 120 грн, тобто 60 грн на машину, до вже згадуваного комплексу "Ведмідь".

Схема туристичних маршрутів с. МислівкаОтже, звідси і розпочинаємо [wpoi Відпочинковий комплекс "Ведмідь''']. Вздовж дороги з лівої сторони розглядаємо високу огорожу відпочинкового комплексу, в народі кажуть, що то дача Медведчука. Навпроти вертолітна площадка [wpoi Вертолітний майданчик], яка також свідчить про соціальний статус людей, які тут бувають.

Асфальтована дорога закінчується там [wpoi Кінець асфальтної дороги], де закінчується вищезгадана дача і переходить в гравійну дорогу. Якщо щось забули докупити то це можна буде зробити у невеличкому кіоску [wpoi Магазинчик]. Дійшовши до стенду зі схемами туристичних маршрутів [wpoi ], який встановили члени фундації "Карпатські стежки", повертаємо ліворуч і далі слідуємо маршрутом промаркованим жовтим маркером (на г. Горган Ілемський). Поволі піднімаємось вгору не стрімким серпантином стежок. Місцями доводиться долати незначні завали, але це тільки додає цікавості. Піднявшись на ребро, вийшли на невелику безлісу галявинку, на якій стежка повертає праворуч і далі заходить в ліс. До полонини Німецька, більша частина маршруту проходить лісом, але місцями можна побачити і цікаві краєвиди, зокрема непоганий вид на м. Долина.

Перед підйомом на висоту 1313 важливо не пропустити поворот з ґрунтовної дороги на стежку, яка веде догори [wpoi Поворот з грунтової дороги на стежку]. Там звичайно є маркер, але увагу відволікають краєвиди які там відкриваються і наявність хорошої дороги, яку можна сприйняти як траверс висоти 1313 і яка правда дуже швидко закінчується завалом.

Стежка Галявинка Десь там м. Долина :)

Неквапно піднімаємось. Звідси [wpoi Початок кам'яних розсипів] стежка трошки проходить по кам'яних розсипах і відкривається вид на г. Яйко Ілемське.

г. Яйко Ілемське

г. Великий ПустошакЩе трохи і вже на г. Великий Пустошак [wpoi Великий Пустошак]. Робимо невеличкий привальчик. Вершина вкрита лісом, довго тут не затримуємось.

Далі стежка йде вниз, місцями навіть крутовато. І так не хочеться втрачати вже набраної висоти, але немає на то ради :).

Спуск триває 15-20 хв, після чого стежка виводить на пол. Німецька [wpoi пол. Німецька].

Полонина розмістилась в сідлі між горами Великий Пустошак і Горган Ілемський. Першу ночівку запланували саме тут. Проходимо ще трохи, шукаємо по навігатору найближчий  вихід до води і розкладаємо намети...

полонина Німецька г. Великий Пустошак в жерепі Аршиці

На другий день запланували пройти хребет. Стежкою виходимо з полонини і пологим підйомчиком піднімаємось догори. В лісі ще трапляються сніжники, які намагаємось обходити, але час від часу сніг таки попадає за халяви. Ліс поступово рідшає. З'являються зарослі гірської сосни. Виходимо з лісу, і ось ми вже на гребені. Підніматись гребенем завжди цікавіше, довкола відкриваються прекрасні краєвиди.

Ось і вершина. На верху дув сильний вітер, тому довго там не затримались. Глянули в сторону г. Яйко-Ілемське, так не хотіли спускатись до низу і знову набирати висоту. А вздовж хребта колихались хвилі зеленого моря. І не таким страшним він виглядав, як про нього писали. Гм, подумали і пішли верхами. Ой, не раз і не два ми про це жаліли, продираючись крізь то криволісся, яке місцями було вище нас. Де-не-де траплялась давно поросла стежина, сліди перебування homosapien (не ми одні впороли таку дурницю :)) Дерлись і все сподівались вийти на стежку, яку перемалювали на мапу зі сканованої генштабівки. Останні надії пропали, коли звіряючись з навігатором виявили, що цю стежку вже теоретично кілька разів перетнули, а фактично жереп навіть не порідшав.

спуск з АршиціВибравшись на кам'яні розсипи, прийняли вольове рішення: - пора йти до низу. І знову жереп, густі зарості низькорослого лісу і нарешті дерева стали вищими, йти стало зручніше. Спускались кулуаром, дійшли до потічка. Довкола все виглядало так, ніби давно нога людини тут не ступала. Сонце грало тінями віток, які щойно прокинулись від зимового сну. Одним словом блаженність.

Біля потічка знайшли чиїсь черевики, далі штани :). Відчуття першовідкривача кудись поділося :(. Почастішали повалені дерева на шляху, доводилось їх перелазити. І ось чудо, стежка!!!!!!! Появилась ні з того, ні з сього. Виглядало, що саме тут її початок. Далі пішли стежиною, вона траверсувала схили Аршиці і вела нас назад до Мислівки, тому дійшовши до першої старої тракторної дороги, ми звернули на неї і пішли донизу, щоб завтра вийти до Осмолоди.

Так дійшли до лісовозної дороги, а далі спостерігаючи чи то планові, чи позапланові наслідки діяльності людини, зі щемом в грудях йшли і йшли. Місцями просто мовчали, спостерігаючи варварські методи ведення лісового господарства. З гори того не видно, там краса, а в низу буденність :(. Мабуть ті, слуги народу, займаючи довірені їм посади і забуваючи кому служать і хто їх кормить, віддають такі жахливі вказівки. Вони на горі, а там все по іншому виглядає....

Вирубка лісу Лісовози тянуть всім чи можуть

Ночівля. На наступний день неспішно доходимо до Осмолоди. До відправлення автобуса ще є час, який з превеликим задоволенням проводимо у  магазинчику п. Оксанки, де можна почастуватися і пивом, і квасом на розлив!!!!

 

кафешка "У п. Оксанки"

Додатки:


Вкладення:
ФайОписРозмір файлу
Завантажити цей файл (track.rar)Трек Трек маршруту50 Kb
Завантажити цей файл (wpoi.rar)POIPOI по маршруту 1 Kb
 

Коментарі  

 
0 #2 Святослав 28.07.2014 22:50
Доброго дня!Я з друзями планую найближчим часом сходити на хребет Аршиці(заходити плануєм з села Липовиця),хочем відвідати оз . Росохан і місце падінння літака. Будемо дуже раді долучитися до компанії туристів, яким знайомі ці маршрути. Плануєм десь не швидше 8 серпня Зголошуйтесь!
Цитувати
 
 
0 #1 Олексiй 18.12.2013 16:50
Чудова розповiдь. Дуже дякую за карту. Хочемо сходити у наступному роцi.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

  TOP.TOPUA.NET   -