Подорожі з.с."Бескид" - г. Явірник - витоки р.Стрий - с.Лавочне

МЕНЮ

з.с."Бескид" - г. Явірник - витоки р.Стрий - с.Лавочне Друкувати Електронна адреса

 • Протяжність маршруту - 15 км
 • Тривалість - 1 день

Тільки-но з'явилась нагода вирватись з міської буденності, ми взявши наплечники позаскакували в електричку (Львів-Ужгород, 14:52).

Несподіванка, електропоїзд не зупинився на станції "Бескид". Як потім вияснили, це нові зміни в розкладі. В напрямку зі Львова до Ужгорода незупиняється, а в на зворотньому шляху зупиняється!!! Тож доїхали до ст. "Воловець" де приблизно за 30 хв прибула Мукачівка і вже нею дісталися до ст. "Бескид".

Маршрут, який зазвичай долають за 1 день ми вирішили розтягнути на 2.5 дні.

Отож прибувши на станцію ( ST-BES ) ми вирушили по дорозі вздовж колії в Пн-Сх напрямку і через 200 м ( pv1 ) повернули на Пн, де ще через 100 м ( pv2 ) повернули ліворуч і пішли грунтовою дорогою поміж полів. Далі грунтівка заходить в ліс і починає підніматись вгору в Зх напрямку.

Через деякий час ліс починає рідшати і стежка повертає в напрямку перевалу ( pv3 ), а ще через 100 м проходить під лінією електропередач ( LEP ). Пройшовши ще 300 м ми вийшли на дорогу ( DOR-ST ). Повернули ліворуч і дорогою вийшли до перевалу ( PER ). Перед нами відкрилися неймовірної краси краєвиди на хр. Боржава. Долини були оповиті легким туманом який поволі опускався і вкривав низи. Добре второваною лісовозами дорогою ми піднялись на безіменну гору і розклали намети.

Панорама на хр. Боржава

На перевал можна вийти ще стежкою яка йде вздовж колії в напрямку тунелю (Пд-Зх). Цей шлях коротший на 700 м, проте в деяких місця потрібно йти просікою під лінією електропередач.

 

Підйом до перевалу

Наступного дня зустрівши схід сонця, добрячи поснідавши рушили дорогою в Пн-Зх напрямку на г. Явірник (1120,6 м). Ще одним орієнтиром є газопровід "Уренгой-Памарі-Ужгород" на який вийшли біля підніжжя гори. Вийшовши на гору ( JAVIRN ), зробили тривалу стоянку.

З г. Явірник недалеко від виходу в Пн напрямку є стежка, але нівіть якщо ви її непомітили, всеодно при спуску попадете на неї. Стежкою рухаючись одним з відрогів поволі спускаємось донизу, до перехрестя з дорогою ( PERDOR ). Повернувши ліворуч потрапляємо до витоку р. Стрий ( V-STR ). Зробивши кілька фотографій рушаємо далі.

Витік р. Стрий Витік р. Стрий

Неспішно дійшли до перехрестя де починався спуск в с. Лавочне. Оскільки попереду був ще цілий день, то дальше вирішили не йти, а залишитись на нічівлю тут. Ознайомившись з місцевстю (вода: початок струмка ( S-POT ), не завжди вдастся набрати води, а тут вже нормальний струмок ( STRUM ) ), порозкладали намети і зайнялись "відпочинком". Знайшли фундаментні блоки старої лебітки, якою з гори спускали до низу ліс.

 

 

Устаткування для транспортування лісу

Зранку нас побудили корови, яким також сподобалось вибране нами місце.

Поволі зібравшись рушаємо далі. В село вирішили не спускатись, а йти якомога довше понад ним. Так значно цікавіше!!! Значна частина дороги пролягає під високовольтною лінією електропередач. Від її гулу в декого аж голова починала боліти. Йдемо поволі. Часу вдосталь. Насолоджуємось красивими довколишніми краєвидами.

ЛЕП

Ось вже й останній спуск з гірки і виходимо на дорогу яку вже довший час спостерігали зверху. Звідси вже видно вагони на залізнодорожній станції. Тому ще 2.5-3 год вирішили пролежати тут.

До станції 2.5 км по прямій дорозі. Здолавши і цю відстань, встигаємо ще випити пива перед відправленням електропоїзда (Лавочне-Львів, 17:28) і назад до Львова.

Підсумки:

 • Маршрут не складний, можна сказати навіть дуже простий
 • Недовгі переходи дають можливість наробити цілу купу фотографій.

Додатки:

 • Ще інформації про маршрут в журналі "Карпати туризм, відпочинок" № 12 (24), грудень 2007
 • Трек (основний)
  Треки: 1-варіант , 2-варіант підйому на перевал
 • Дорожні мітки
 • Дорожні мітки(txt)
Вкладення:
ФайОписРозмір файлу
Завантажити цей файл (1-1.rar)Трек_1Трек маршруту3 Kb
Завантажити цей файл (1-2.rar)Трек_2Трек маршруту3 Kb
Завантажити цей файл (track.rar)ТрекТрек маршруту15 Kb
Завантажити цей файл (wpoi.rar)POIPOI по маршруту0 Kb
 

Коментарі  

 
0 #1 profile4664 01.11.2018 19:45
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

https://www.wefloat.net/images/photos/2181/132/f7c976a07e097e3ee19fd514.jpg
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 TOP.TOPUA.NET  -