МЕНЮ

Друкувати Електронна адреса

В залежності від призначення навігаторів Garmin вони підтримують відповідні типи мап. Усе різноманіття мап, яке може бути використане у навігаторах Garmin можна розділити на векторні і растрові. Растрові мапи у туристичних навігаторах Garmin почали використовуватись з 2009 року. Векторні мапи використовуються значно ширше і у всіх типах навігаторів. Отже, тепер про все по порядку.

Векторні мапи - це база даних, у якій зберігається інформація про об'єкти, їх характеристики і їх взаємне розміщення, географічні координати і таке інше. При завантаженні бази відбувається аналіз інформації, після чого програма створює зображення - мапу місцевості. Оскільки вони не містять об'ємних графічних об'єктів, місця в пам'яті вони займають небагато і працюють швидко.

Основна перевага векторних мап:

 1. При зміні масштабу зображення детальної мапи з'являються нові дані і об'єкти, яких при дрібному масштабі не було, тому, що вони належать різним інформаційним слоям мапи.
 2. При наведенні курсора на об'єкт з'являється вікно із назвою об'єкта і його характеристиками.
 3. Можливість розвантаження мапи від зображень, які не впливають на безпеку руху. Завдяки чому мапа більш наглядна і читабельніша.

Кожний об'єкт векторної мапи і його атрибути мають певні коди, на які адекватним чином повинна реагувати навігаційна система. На такій мапі може  бути розміщена і прив'язана до географічних координат інформація, якої не було на вихідній паперовій мапі (наприклад, інформація про приливи, течії, порти, прогноз погоди і т.д.).

По області використання мапи для навігаторів Garmin можна розділити на: мапи доріг, мапи водних об'єктів, мапи для піших та веломандрівок, мапи міст та спеціальні мапи (приміром мапи полів для гольфу).

  Мапи доріг

 City Navigator NT

Мапи City Navigator NT нададуть вам все необхідне для подорожей дорогами. Розроблені NAVTEQ, світовим лідером преміум-класу, цифрові мапи нададуть вам найбільш детальні доступні мапи вулиць, тож ви можете точно пересуватися у точно вибраному напрямку за вказаною адресою.

 • Забезпечують точками зацікавлення, включно готелі, ресторани, паркінги, розваги, заправки та магазини.
 • Забезпечують прокладання маршруту у заданому напрямі.
 • Містять дані руху для сумісних пристроїв із приймачами руху транспорту.
 • Озвучення назв вулиць (приміром: "Поверніть праворуч на вулицю Івана Мазепи").
 • (тільки DVD) містить програмне забезпечення MapSource для

  Windows для обміну дорожніми точками, маршрутами і треками між комп'ютером і вашим навігатором.

World Map

Особливе місце у картографії Garmin займає місце базова мапа, яка охоплює значну частину земної поверхні і по замовчуванню завантажується у кожний пристрій. Базова мапа це укрупнене зображення всіх охоплених нею країн світу. За рахунок масштабування у широких межах можна спостерігати державні кордони країн і столиці країн, великі магістралі і невеликі міста із населенням понад 50 тис. Базова мапа призначена для орієнтування і корисна для вказання нового місцезнаходження у випадку переміщення користувача на велику відстань.Проте для навігації на місцевості потрібна детальна мапа.  

 • Включає границі, міста, населені площі, основні автомагістралі, головні дороги та залізниці.
 • Відображує озера, річки та потоки.
 • Містить берегову лінію, включно із багатьма окремими островами.
 • Дозволяє обмінюватись дорожніми точками, маршрутами та треками між комп'ютером і вашим навігатором.

Мапи водних об'єктів

BlueChart g2 Vision / BlueChart g2

Мапи BlueChart g2 Vision і BlueChart g2 - детальні морські мапи, які допоможуть вам у плаванні. За допомогою реалістичної навігації відображається все від відтінених контурів глибин і берегових ліній до сигнальних місць, радіонавігаційних засобів, планів портів, місць затонення кораблів, місць із перешкодами для руху, зонах приливів, зон обмеження руху та символів IALA.

Відмінність між BlueChart g2 і BlueChart g2 Vision в тому, що останній дає тобі преміум доступ до можливостей картографії, що значно розширює графічні можливості вашого картплотера.

Inland Lakes Vision / Inland Lakes

Канада Inland Lakes, U.S. Inland Lakes та Inland Lakes Vision пропонують усестороннє покриття прісноводних озер із особливою детальністю. Охоплені ділянки, сумісність із пристроями і відмінність у можливостях допоможуть вам визначити необхідну мапу.

Станом на 2011 мапи озер Inland Lakes охоплюють територію США та Канади.

Мапи для піших та веломандрівок

Топографічні мапи для піших мандрівок та мандрівок на велосипеді містять детальну інформацію про дрібні стежки, потічки, джерела, тип місцевості (ліс, вирубка, полонина), детально промальований рельєф, точки інтересу тощо.

Кожний регіон по різному представлений топографічними мапами. Із частковим переліком доступних можна ознайомитись на сайті Garmin.

З 2009 року у туристичних навігаторах Garmin з'явилася можливість використовувати растрові мапи, так звані Custom Maps. За рахунок відсканованих мап, які є в інтернет-мережі, це розширило покриття, особливо що стосується гірських районів.

З 2010 року Garmin запустив сервіс BirdsEye, який забезпечував туристичні навігатори супутниковими мапами високої роздільної здатності. Річна підписка на послуги обійдеться 30$. Проте, як виявилось згодом, висока роздільна здатність забезпечена не на всіх ділянках (стосується України). В подальшому розвитку цієї послуги, є поява пакетів більш селективного покриття територій певних країн.

Мапи міст

 В окрему групу вділили мапи великих міст (мегаполісів)

cityXplorer

Відтепер, пересуваючись у великих містах із мапами cityXplorer ви відчуваєте себе як вдома. Зручне звантаження найновіших мап із величезною кількістю точок інтересу на сумісний навігатор Garmin дає вам можливість пересуватись в межах міста як пішо, так на громадському транспорті, не оминаючи прикрас міста. На основі інформації, яка міститься в мапі, навігатор сам прокладе оптимальний маршрут, навіть, із врахуванням маршрутних схем руху громадського транспорту. Ознайомитись із доступними мапами можна на сайті Garmin.

 

Використані матеріали:

 • із сайтів Garmin.com та gps-club.ru
 • Найман В.С. GPS-навигаторы для путешественников, автомобилистов, яхтсменов = Лучшие GPS-навгаторы / В.С. Найман. Под научной редакцией В.В. Скрылева. - М.: НТ Пресс, 2008. - 400 с.
 
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Каталог украинских интернет-магазинов