Навігація Причини виникнення помилок в навігаторі

МЕНЮ

Причини виникнення помилок в навігаторі Друкувати Електронна адреса

GPS errorsЧисленні чинники можуть понижувати точність GPS приймачів. З низхідної проекції (від орбіти до рівня землі), ці чинники можна розмістити в наступному порядку:

Помилки ефемериди: Помилки ефемериди трапляються коли супутники не коректно передають дані про своє точне знаходження на орбіті.

Стан іоносфери: Іоносфера знаходиться на висоті 43-50 миль над Землею і простягається на сотні миль. Сигнал від супутників проходячи через іоносферу сповільнюється в середовищі плазми (газ низької щільності). Хоча GPS приймачі намагаються врахувати цю затримку, проте несподівана активність плазми може внести помилки в розрахунки.

Стан тропосфери: Тропосфера, найнижчий шар атмосфери Землі і простягається від землі до висоти 11 миль. Коливання температури, тиску і вологості можуть викликати зміни в швидкості руху сигналу, тим самим вносячи незначні помилки у точність визначення координат.

Часові помилки: Оскільки розміщення високоточних атомних годинників в кожний GPS приймач є непрактичним, часові помилки приймачів з менш точним годинником вносять незначні помилки у визначення позиції.

Відбитий сигнал: Помилки при прийомі відбитого сигналу виникають, коли сигнал від супутника відбивається від твердої поверхні (такої як будинок або стіна каньйону) перед тип як сприйнятися GPS приймачем. Внаслідок цього виникає затримка в часі, яка є причиною неточного визначення відстані.

Погане покриття супутниками: Коли значна частина неба закрита, у GPS приймача виникають складнощі з отриманням даних від супутника. На жаль не можна сказати, що якщо 50% (чи якийсь інший відсоток) неба закрито, то отримаєш поганий прийом від супутників. Це пов'язано з неперервним рухом GPS супутників по орбіті, в зв'язку з чим і змінюється положення супутника на небосхилі. Тому супутники, від яких отримується хороший сигнал на даний час, вже через деякий час можуть зайти за горизонт або сигнал від них буде перешкоджати якась перешкода у вигляді густої скроні дерев чи будівлями. Чим більше відкрите небо, тим у вас є більше шансів, що нічого не блокуватиме сигнал.

Найбільш проблемними районами для хорошого прийому сигналу від супутників є: приміщення в будівлях, вулиці оточені висотними будинками, густа скроня дерев, каньйон і гірські місцевості.

У випадку поганого супутникового покриття, спробуйте змінити місцезнаходження для покращення прийому сигналу.

Хмари, дощ, сніг і інші метеорологічні умови не знижують силу GPS сигналу настільки, щоб спричинити помилки у розрахунку місцезнаходження. Тільки в одному випадку метеоумови можуть вплинути на послаблення сигналу, коли значна кількість дощової води або снігу накопичується на антені GPS приймача або на верху скроні дерев. 
 
  TOP.TOPUA.NET   -