Навігація Огляд нового модельного ряду навігаторів Garmin eTrex 10, 20, 30

МЕНЮ

Огляд нового модельного ряду навігаторів Garmin eTrex 10, 20, 30 Друкувати Електронна адреса

Нарешті потрапив до рук раніше анонсований навігатор Garmin eTrex 30. Збереглась тенденція виробника у пакуванні. Коробка вже не така громіздка як у попередніх моделях eTrex, а компактна. Здивувало упакування навігатора у поліетиленовий пакет (тільки модель eTrex 30). Можливо нововведення викликане тим, що попередні моделі інколи вкривались паперовим пилом, внаслідок чого виглядали не дуже привабливо (але це тільки моя думка).


Технічні характеристики
Дані наведені із сайту Garmin.com. Розглянуто моделі Garmin eTrex Vista HCx, eTrex 20 та eTrex 30.
Характеристика eTrex Vista HCx eTrex 20 eTrex 30
Розмір, см 5.6 x 10.7 x 3.0 5.4 x 10.3 x 3.3 5.4 x 10.3 x 3.3
Розмір дисплею, см 3.3 x 4.3 3.5 x 4.4 3.5 x 4.4
Роздільність дисплею, пікселі 176 x 220 176 x 220 176 x 220
Тип дисплею 256 level color TFT трансфлективний, 65-K color TFT трансфлективний, 65-K color TFT
Вага, г 156 141.7 141.7
Тривалість автономної роботи, год 25 25 25
Вбудовано пам'яті, Гб - 1,7 1,7
Підтримка карт пам'яті microSD microSD microSD
Шляхових точок 1000 2000 2000
Маршрутів 50 200 200
Лог треку 10000, 20 збережених 10000, 200 збережених 10000, 200 збережених
Автопрокладка маршруту так так так
Електронний компас так ні так, 3-вісний з
компенсацією нахилу
Барометричний альтиметр так ні так
Фотонавігація ні так так
Підтримка растрових мап ні так так
Таблиця припливів ні ні так
Бездротова передача даних
між сумісими пристроями
ні ні так
Сумісність із Garmin Connect ні так так

Основні відмінності моделей нової серії виділенні жовтим маркером. Як бачимо відмінностей досить, багато з них навіть дуже приємні, такі як внутрішня пам'ять 1,7 Гб та підтримка роботи із растровими мапами , навіть дуже очікувані. Далі постараюсь трохи це все розповісти.

Комплектація

Отже, в коробці я знайшов:

 eTrex 30 Кабель передачі даних Інструкція
Навігатор Кабель передачі даних Коротка інструкція по користуванню*

* Розгорнуту інструкцію, як і коротку на різних мовах світу можна знайти в електронному вигляді в самому навігаторі, приєднавши його до ПК і зайшовши в папку "X:\Documents\START_HERE.html", а також на сайті GARMIN.com. Для її перегляду вам знадобиться програма Adobe Reader або будь-який її аналог.

Вже в комплектацію не входить програмне забезпечення (ПЗ) для роботи із навігатором з допомогою ПК. Так MapSource встановиться на ПК при встановленні мап (мова йде про офіційні картографічні продукти), а решту користувач може завантажити із сайту виробника або скористатись значною кількістю стороннього ПЗ в залежності від поставлених цілей. Також не знайшов і засобів кріплення навігатора при перенесенні, ні тобі шнурочка, ні карабіна, яким останнім часом комплектувались дорожчі моделі.

Зовнішній вигляд

 eTrex 30 eTrex Vista HCx 
Garmin eTrex
30
Garmin eTrex
Vista HCx

Ззовні навeTrex 30ігатор значно відрізняється від своїх попередників, як на мене, то в кращу сторону, хоча є і багато спільного. Порівняно із попередніми моделями eTrex Legend HCx / Vista HCx їх наступники eTrex 20 / 30 стали незначно меншими і трішки більшим екраном. Нова лінійка адаптована вже під праву руку (перемістили джойстик із лівої на праву сторону) спочатку трохи незвично але звикається швидко. Корпус виконаний із хорошої пластмаси, нічого не скрипить і не має вільного люфту якихось частин. Боки не гладкі, а рельєфні, завдяки чому навігатор впевнено і зручно тримається у руці. Відсутня проблемна у попередніх моделях ущільнююча гумка. Доступ до відсіку із елементами живлення здійснюється через знімну задню частину, яка міцно фіксується кріпленням, схожим на те, яке використовується і в інших моделях та отримало хороші характеристики. Місце для картки пам'яті розташоване під елементами живлення. Відсік добре ущільнений від попадання до середини вологи. Роз'єм під'єднання кабелю даних щільно прикривається гумовою пробкою.

Хоча вигляд у пристрою і міцний але варто подбати і про додаткові міри безпеки. Використання чохла вбереже пристрій не тільки від подряпин, а й від незначних падінь.

Дисплей

Перше запитання, яке виникає у багатьох користувачів, наскільки добре читається інформації із екрану? Відповідь – відмінно. Шкода під рукою не має попередніх моделей лінійки eTrex, так порівняння виглядало б більш точним, але по пам'яті, зауважень не має. В день, зображення добре видно як при розсіяному світлі так і при сонячному із повністю виключеною підсвіткою екрану. У сутінках, звичайно, підсвітку таки доведеться увімкнути. Дрібні деталі промальовуються чітко. Через відносно невеликі геометричні розміри (3.5x4.4 см) та відповідну роздільну здатність (176х200 pixels) підписи тексту до об’єктів і в меню виглядають невеликими. Це може бути критично для людей із поганим зором і не звично для користувачів моделей серій GPSMAP, Oregon і т.д., де за рахунок геометрично більшого дисплею шрифт тексту виглядає більшим. Проте для користувачів eTrex нічого нового. Ще однією дивною особливістю є миттєве спалахування екрану при включенні навігатора, яке раніше спостерігалось тільки у навігаторах eTrex Venture HC.

Вигляд екрану в залежності від рівня підсвітки в умовах розсіяного освітлення
 eTrex 30 review eTrex 20 30 006 eTrex 30
Рівень підсвітки 0 % Рівень підсвітки 50 %  Рівень підсвітки 100 %

Організація меню

Навігації по меню відмінна від попередніх моделей серії. Дещо схожа до навігаторів серії Oregon і Dakota, тобто доступ до сторінок організовано через головне меню. Меню інтуїтивно зрозуміле. Для переходу від однієї сторінки до іншої, вам з початку потрібно вийти в головне меню і звідти вже зайти на іншу сторінку. Налаштування на кожній сторінці здійснюється через кнопку "Menu" або через меню налаштувань у корені. Організоване таким чином меню доволі зручне і навігація по ньому швидка. Основним засобом керування для переходів між різним опціями є джойстик на кнопка "Back", яка розташована трохи вище кнопки ввімкнення пристрою. Порядок розміщення іконок доступу до функцій навігатора налаштовується під кожний профіль,  тому кожен зможе собі налаштувати пристрій за своїми особистими забаганками та за допомогою по-різному налаштованих профілів швидко змінювати налаштування.

Робота із мапами

Надзвичайно приємною особливістю моделі, є її підтримка роботи із растровими мапами. До цього часу із ними працювали тільки моделі верхнього цінового діапазону.

На часі є два формати растрових мап, з якими працює пристрій. Це передбачені виробником так звані Custom Maps та BirdsEye. Більше можливостей роботи з растром з'являється після модифікації прошивки, внаслідок чого пристрій працює не тільки із офіційно викачаними BirdsEye, а і з іншими мапами з конвертованими у формат JNX (формат мап BirdsEye). На відміну від мап у форматі kmz (Custom Maps), які можна відключати тільки всі разом, мапи у форматі JNX можна переключати по одинці. Окрім того є можливість добитися відображення кожної мап при певних значеннях масштабу.

Вигляд векторної та растрової мапи у навігаторі eTrex 30
eTrex 30 map  Вигляд растрової мапи eTrex 30 eTrex 30 GoogleMaps + map  eTrex 30
Векторна
мапа
Растрова мапа
(Генштаб М 1:50000)
Растрова мапа
(GoogleMaps+векторні)
Меню вибору мап

Мапа промальовується трохи в натяжку, якщо порівнювати приміром із GPSMAP 62S, особливо в русі спостерігалося часткове підвисання мапи при перемальовуванні на великих значенням масштабу, те саме спостерігається при гортанні мапи. Але це не критично.

Робота із навігатором

eTrex 30Ще однією особливістю цього девайсу є робота із двома навігаційними системами: GPS і ГЛОНАСС.  Хоча друга система ще не запрацювала на повну, проте вже сигнал від кількох супутників навігатор приймає, що в свою чергу пришвидшує вихід навігатора на режим при "холодному старті". Прийом сигналу від ГЛОНАСС при потребі можна відімкнути (Налаштування – Система – Супутникова система - GPS). Чи впливає робота навігатора із двома навігаційними системами на тривалість автономної роботи навігатора ще не знаю. Але відпишу коли буде інформація.

Приємним є і те, що виробником передбачено 1,7 Гб пам'яті під мапи, треки, точки і т.д. Зазвичай цього більше ніж достатньо для завантаження необхідного картографічного забезпечення, але для тих хто любить мати все із собою передбачено слот для карток пам'яті microSD.

 


Відмінності між моделями лінійки

Традиційно Garmin запропонував на вибір 3 моделі. Перша eTrex 10 в огляді не розглядалась, оскільки в неї вузьке застосування. Монохромних дисплей і відсутність можливості працювати з векторними мапами роблять його вдосконаленим трек-логером. Звичайно зі мною багато можуть не погодитись і стверджувати, що у вмілих руках цей пристрій із паперовою мапою із нанесеною координатною сіткою  добре справляється із своєю роботою. Сперечатись не буду, але на мій погляд для цього можна використати простіші і дешевші пристрої. Тай з другої сторони в екстремальних умовах не завжди є час і можливість витягнути паперову мапу і шукати там своє місцезнаходження.

Моделі eTrex 20 та eTrex 30 традиційно між собою різняться відсутністю у першого електронного компасу та барометричного висотоміра. Із появою бездротового обміну інформацією між пристроями його обділили і в цьому. Електронний компас використовується в основному у статичному стані, тобто в момент коли ви не рухаєтесь, він не тільки вказує на сторони світу, але і з його допомогою мапа в режимі орієнтації "По треку" орієнтується за напрямком вашого руху.

Отже, на мою особисту думку лінійка навігаторів вдала. Особливо беручи до уваги те, що за відносно невеликі гроші (маю на увазі модель eTrex 20) у вас буде можливість працювати із растровими мапами. Також не варто забувати, що навігатори eTrex є лідерами по тривалості автономної роботи і компактності.

 

Коментарі  

 
0 #4 MckinleyJuicy 30.11.2018 11:53
Hello. I see that you don't update your page too often. I
know that writing posts is time consuming and boring. But did you
know that there is a tool that allows you to create new posts using
existing content (from article directories or other websites from your niche)?
And it does it very well. The new posts are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Цитувати
 
 
+1 #3 stuff 02.01.2012 19:09
Орегон очень прожорлив! На хороших аккумуляторах работает от силы 12 часов.
Не спасает да же переключение в другие меню, что бы карты не было видно. Прибор все равно тратит энергию на отображение карты. В Магеллане 2000 такого нет. Если в Магеллане 90% времени будет экран компаса, то он может работать до 40 часов. Кстати, там винда Windows CE и туда можно запихнуть все. Хоть iGo, хоть Навител.

Если ходить в длительные автономные походы, то лучше брать eTrex, если 1-3 дневные - то Орегон.
Цитувати
 
 
+1 #2 NAVIGATION.com.ua 08.12.2011 12:02
Не впевнений що його варто розглядати як заміну Oregon-у. Він в іншому ціновому сегменті. А так, звичайно, екран менший, але контрастніший. Ну і час автономної роботи, ОРЕГОН-у про такий тільки мріяти. Інколи витягаєш акумулятори із ОРЕГОН-а, на яких він навіть не вмикається, вставляєш в eTrex 20/30, а він на них показує ще 2-3 поділки заряду з чотирьох, і ще працює майже ходовий день.
Цитувати
 
 
0 #1 yAnTar 07.12.2011 17:00
Цікава заміна дорожчому Орегону, хоча якщо би зараз розглядав між новим етрексом і бу орегоном за ту ж ціну, взяв би орегон.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

  TOP.TOPUA.NET   -