Навігація

МЕНЮ

Огляд нового модельного ряду навігаторів Garmin eTrex 10, 20, 30 Друкувати Електронна адреса

Нарешті потрапив до рук раніше анонсований навігатор Garmin eTrex 30. Збереглась тенденція виробника у пакуванні. Коробка вже не така громіздка як у попередніх моделях eTrex, а компактна. Здивувало упакування навігатора у поліетиленовий пакет (тільки модель eTrex 30). Можливо нововведення викликане тим, що попередні моделі інколи вкривались паперовим пилом, внаслідок чого виглядали не дуже привабливо (але це тільки моя думка).

 
Типи мап, які використовуються у нвігаторах GARMIN Друкувати Електронна адреса

В залежності від призначення навігаторів Garmin вони підтримують відповідні типи мап. Усе різноманіття мап, яке може бути використане у навігаторах Garmin можна розділити на векторні і растрові. Растрові мапи у туристичних навігаторах Garmin почали використовуватись з 2009 року. Векторні мапи використовуються значно ширше і у всіх типах навігаторів. Отже, тепер про все по порядку.

 
Причини виникнення помилок в навігаторі Друкувати Електронна адреса

GPS errorsЧисленні чинники можуть понижувати точність GPS приймачів. З низхідної проекції (від орбіти до рівня землі), ці чинники можна розмістити в наступному порядку:

Помилки ефемериди: Помилки ефемериди трапляються коли супутники не коректно передають дані про своє точне знаходження на орбіті.

Стан іоносфери: Іоносфера знаходиться на висоті 43-50 миль над Землею і простягається на сотні миль. Сигнал від супутників проходячи через іоносферу сповільнюється в середовищі плазми (газ низької щільності). Хоча GPS приймачі намагаються врахувати цю затримку, проте несподівана активність плазми може внести помилки в розрахунки.

Стан тропосфери: Тропосфера, найнижчий шар атмосфери Землі і простягається від землі до висоти 11 миль. Коливання температури, тиску і вологості можуть викликати зміни в швидкості руху сигналу, тим самим вносячи незначні помилки у точність визначення координат.

 
Наскільки точний GPS приймач? Друкувати Електронна адреса

Відповідно до вимог уряду США і виробників GPS приймачів, координат визначені GPS приймачем будуть з точністю до 15 метрів.

GPS-приймачі сповіщають вам точність визначення вашої позиції. На підставі якості супутникових сигналів, які отримує пристрій, на екрані відображається розрахункова точність в метрах або футах. Точність визначення залежить від:

 
Супутникові навігатори GPS Друкувати Електронна адреса
Супутникові навігатори GPSНавчальний фільм тривалістю в 1 год від Братів Щербакових, в якому висвітлено:
  • основіні принципи роботи GPS;
  • вибір приймача GPS;
  • та принципи його використання.
Хоч інформація наведена у фільмі на даний момент є вже трохи застаріла, але в цілому дає відповіді на деякі питання пов'язані з використанням GPS приймачів.
 
GPS чіпсети в системах супутникової навігації Garmin Друкувати Електронна адреса

Garmin chipsetДо 2005 р. навігаційні системи Garmin (портативні (eTrex, G60/76), змішані (GPSV), автомобільні (SP2610, C320) або морські (GPS276)) використовували "низькочутливі" чіпсети Garmin з малою кореляційною здатністю. Це означало: тривалий час для визначення позиції (пришвидшити могло ручне задавання приблизного розташування), часті втрати сигналу в складних умовах (щільна міська забудова, ліси з густим листяним покривом, і т.д.) та вибагливість до умов експоуатації. З іншої сторони позитивним було те, що визначена позиція було стабільною, оскільки ці модулі працювали тільки з “чистим” сигналом.

 
Комп'ютер і GPS Друкувати Електронна адреса

GPSВикористання персонального комп'ютера значно розширює можливості GPS пристрою.

1. Можливість оновлювати мапи та інші дані

Роботи над покращенням мап ведуться увесь час, оновленні мапи містять актуальнішу інформацію про місцевість, про стан дорожньої розмітки, нові географічні об'єкти та виправлені попередні недоліки, а у випадку відсутності необхідних картографічних матеріалів їх завжди можна зробити самому (GPSMapEdit).

 
Навігація з допомогою GPS і паперової мапи Друкувати Електронна адреса

Використання побутових портативних супутникових навігаторів системи GPS все більш входить в наше життя. Втім, користування цим маленьким приладом може викликати складнощі початківців, а деякі корисні функції можуть виявитися невживаними. У цій статті я хочу поділитися деякими прийомами, які можуть допомогти в практичному застосуванні.

 

 
Основи GPS Друкувати Електронна адреса
Навігація

У всіх сегментах і елементах GPS використовується обладнання сконструйоване на найсучасніших технологіях, проте ідеї в її основі напрчуд прості. Давайте розглянем з них п'ять найбільш важливих.

  1. Місцевизначення по відстанням до супутників
  2. Визначення відстанні до супутниаів
  3. Забезпечення точної прив'язки в часі
  4. Визначення знаходження супутника в космічному просторі
  5. Компенсація похибки
 
Що таке GPS? Друкувати Електронна адреса

Глобальна система визначення місцезнаходження - Global Positioning System (GPS) - це супутникова навігаційна система, яка дозволяє визначати координати, швидкість і напрямок руху об'єктів в будь-якій точці земної кулі, в будь-який час доби, при будь-якій погоді. Система GPS, яка початково була створена з метою навігації, знайшла широке застосування в геодезії, географічних інформаційних системах (ГІС) та інших галузях науки.

 

 


  TOP.TOPUA.NET   -